Najnovšie

Produktívne financie 3 tipy, ako efektívne meditovať Výhody nerezového zábradlia Klimatizácia rýchlo a jednoducho Sme najlacnejší vo všetkom Masáž, na ktorú nezabudnete

Virtuálne sídla sa stávajú vďaka možnosti ich zápisu do OR SR u podnikateľov stále známejšie a populárnejšie. Predstavujú nízke náklady, nízku kúpnu cenu a spolu s tým šancu získať za relatívne malý mesačný poplatok lukratívnu adresu pre vašu firmu. V Bratislave vás virtualne sidlo https://41business.com/virtualne-sidlo môźe vyjsť menej neź 20 EUR mesačne. Je to výhodné hlavne pre menšie firmy, začínajúcich podnikateľov a start-upy. V podstate pre všetky firmy, ktoré k podnikaniu nepotrebujú vlastnú kanceláriu pre zamestnancov.

Podnikateľ s mobilom

Pri zakladaní firmy, a teda jej zápisu do Obchodného registra (OR SR) sa musí uviesť kontaktná firemná adresa. V takomto prípade ale nemusí ísť priamo o adresu pracoviska, prevádzky či podniku. Prakticky sa sem môžu zaregistrovať bytové alebo nebytové priestory, ktoré vlastníte alebo máte prenajaté. To znamená, že firmu môžete mať na inej adrese a ako kontaktná adresa sa dá uviesť napríklad vaše bydlisko. Táto možnosť niekomu vyhovuje, ale inému zas nie. Takáto adresa napríklad nemusí znieť dostatočne prestížne a tiež nie každý chce vo svojom byte či dome vítať firemné návštevy alebo štátne finančné orgány. Virtuálne sídla sa zdajú ako správna cesta a dokážu za nízke náklady a malý mesačný poplatok oddeliť váš súkromný život od pracovného.

  • Pre menších podnikateľov je prenajatie kancelárie v Bratislave (minimálne 200 EUR/mes.) len kvôli prestížnej adrese zbytočne veľký luxus, ak zvážime, že je tu možnosť prenajatia oveľa lacnejšieho virtuálneho sídla.

Muž pri počítači

Ide vlastne o externé miesto, ktoré sa dá právoplatne zapísať do OR SR. A má to svoje výhody.

Ako už bolo spomenuté, šetrí to financie a náklady, takisto oddelí pracovný život od súkromného a vašej firme vďaka adrese v Bratislave poskytne väčšiu prestíž. Okrem toho vám ale poskytne aj anonymitu a nezabúdajme, že táto služba ponúka takisto doplnkové administratívne služby.