Najnovšie

Smerovka pred križovatkou na červenej univerzálny sveteľný pomocník Prečo sa oplatí virtuálne sídlo? Zrýchlite svoj biznis Zábradlie, na ktorom záleží Inovatívne plastové výrobky na manipuláciu

Virtuálne sídla sa stávajú vďaka možnosti ich zápisu do OR SR u podnikateľov stále známejšie a populárnejšie. Predstavujú nízke náklady, nízku kúpnu cenu a spolu s tým šancu získať za relatívne malý mesačný poplatok lukratívnu adresu pre vašu firmu. V Bratislave vás virtualne sidlo https://41business.com/virtualne-sidlo môźe vyjsť menej neź 20 EUR mesačne. Je to výhodné hlavne pre menšie firmy, začínajúcich podnikateľov a start-upy. V podstate pre všetky firmy, ktoré k podnikaniu nepotrebujú vlastnú kanceláriu pre zamestnancov.

Podnikateľ s mobilom

Pri zakladaní firmy, a teda jej zápisu do Obchodného registra (OR SR) sa musí uviesť kontaktná firemná adresa. V takomto prípade ale nemusí ísť priamo o adresu pracoviska, prevádzky či podniku. Prakticky sa sem môžu zaregistrovať bytové alebo nebytové priestory, ktoré vlastníte alebo máte prenajaté. To znamená, že firmu môžete mať na inej adrese a ako kontaktná adresa sa dá uviesť napríklad vaše bydlisko. Táto možnosť niekomu vyhovuje, ale inému zas nie. Takáto adresa napríklad nemusí znieť dostatočne prestížne a tiež nie každý chce vo svojom byte či dome vítať firemné návštevy alebo štátne finančné orgány. Virtuálne sídla sa zdajú ako správna cesta a dokážu za nízke náklady a malý mesačný poplatok oddeliť váš súkromný život od pracovného.

  • Pre menších podnikateľov je prenajatie kancelárie v Bratislave (minimálne 200 EUR/mes.) len kvôli prestížnej adrese zbytočne veľký luxus, ak zvážime, že je tu možnosť prenajatia oveľa lacnejšieho virtuálneho sídla.

Muž pri počítači

Ide vlastne o externé miesto, ktoré sa dá právoplatne zapísať do OR SR. A má to svoje výhody.

Ako už bolo spomenuté, šetrí to financie a náklady, takisto oddelí pracovný život od súkromného a vašej firme vďaka adrese v Bratislave poskytne väčšiu prestíž. Okrem toho vám ale poskytne aj anonymitu a nezabúdajme, že táto služba ponúka takisto doplnkové administratívne služby.