Najnovšie

Smerovka pred križovatkou na červenej univerzálny sveteľný pomocník Prečo sa oplatí virtuálne sídlo? Zrýchlite svoj biznis Zábradlie, na ktorom záleží Inovatívne plastové výrobky na manipuláciu

V súčasnosti podnikatelia poznajú a využívajú lacnejšiu možnosť, ako môžu získať pre svoju firmu podnikateľské sídlo, ktoré by následne zapísali do Obchodného registra. Tým riešením nemusí byť priamo prenájom drahých kancelárskych priestorov. Čoraz častejšie sú využívané virtuálne sídla. Týmto spôsobom môžu za nízky mesačný poplatok získať pre svoju firmu lukratívnu adresu virtuálne sídlo bratislava. A je to oveľa lacnejšie, než prenájom kancelárie, a to aj z hľadiska prevádzkových nákladov. S virtuálnym sídlom sa spája aj anonymita a veľmi nízka pravdepodobnosť kontroly zo strany štátnych orgánov.

Kancelária, pracovníci

Veľa podnikateľov hľadá nehnuteľnosť, ktorú by mohli zaregistrovať ako svoje podnikateľské sídlo. Nemusí však ísť priamo o priestory, v ktorých sa podnikateľská činnosť odohráva. Stačí, ak na uvedenú adresu môže chodiť firemná pošta, respektíve ide skôr o kontaktnú adresu. Ceny nehnuteľností sú ale napriek tomu vysoké a napríklad pre začínajúcich podnikateľov takmer likvidačné. Prenájom virtuálneho sídla je riešenie, ktoré výrazne ušetrí finančné náklady podnikateľa.

Znížte svoje náklady, kde sa dá

Je známe, že pri zápise obchodnej spoločnosti do OR SR je potrebné uviesť sídlo firmy. A toto je bod, pri ktorom sa oplatí zamyslieť, respektíve zvážiť všetky dostupné možnosti. Najčastejšie sa uvádza adresa kancelárskych priestorov, ale je pravda, že nie každý podnikateľ si môže takýto luxus dovoliť. Nehovoriac o tom, že pri niektorých podnikateľských profesiách by išlo o luxus pomerne zbytočný. Najmä ak podnikateľ pracuje cez počítač, ak má malú spoločnosť, alebo trávi veľa času na cestách a v zahraničí. Takí na podnikateľskom sídle skutočne môžu minimalizovať náklady, a to vo forme virtuálneho sídla.

Zasadacia miestnosť

Cena prenájmu virtuálneho sídla môže začínať na cca 12 eur/mesačne. Ide o prenájom lukratívnej adresy (napríklad v centre Bratislavy) a administratívnych služieb spojených s preberaním, ukladaním, skenovaním a preposielaním pošty. Notifikácie aj prefotená firemná pošta vám budú chodiť na váś email.