Zistite viac o senzuálnej masáži a o tom, ako vám môže pomôcť.

Senzuálna masaz či zmyselná masáž je druh masáže, ktorá má podporovať a prehlbovať vzájomnú blízkosť medzi partnermi vo vzťahu. Takúto mimoriadne súkromnú a intímnu masáž si partneri doprajú najčastejšie sami v pohodlí domova, kde sa dokážu najviac zrelaxovať a uvoľniť sa, čím stratia všetky zábrany a obavy. Avšak, zmyselnú masáž môže vykonávať taktiež i licencovaný masér či masérka v profesionálnom prostredí určenom práve na takéto účely. Čo je však dôležité, v oboch prípadoch je masáž určená na zvýšenie intimity a blízkosti medzi partnermi, sústreďujúc sa na pozdvihnutie potešenia z fyzického dotyku.

Senzuálna masáž

Pomalé, no premyslené pohyby a zameranie sa na zmyslové aspekty tela sú to, čo odlišuje zmyselnú masáž od iných druhov masáží. Kľúčom je využiť umenie dotýkania sa, spájania a vytvárania takzvanej bubliny intimity. Keď sa dotknete svojho partnera zo srdca, stane sa táto masáž zážitkom hlbokej lásky, no i fyzického potešenia. Senzuálna masáž nie je len skvelým spôsobom, ako sa s partnerom eroticky naladiť, je to aj forma predohry, ktorá vás vzájomne zblíži. V zmyselnej masáži ide o oveľa viac ako o príjemné dotyky alebo dlhé, vzrušujúce bozkávanie. Ide najmä o prehĺbenie vášho vzťahu – fyzicky aj emocionálne.

Senzuálna masáž

No i pre ľudí bez partnerov to prináša mnoho výhod. Je dokázané, že senzuálne masáže zlepšujú vaše fyzické a emocionálne zdravie. Istá štúdia z roku 2020 sa zamerala na výhody tohto typu masáží, ktorý zahŕňa niektoré z tantrických techník, ale nezahŕňa dotyky pohlavných orgánov. Štúdia zistila, že po tom, čo si páry dali 15-minútové masáže, mal darca aj prijímajúci nižšiu úroveň stresu a zlepšenú duševnú vnímavosť. Ak teda nemáte niekoho, s kým by ste také niečo chceli prežiť, k dispozícii sú vám profesionálni maséri, ktorí sa postarajú o to, aby ste dostali čo najskutočnejší partnerský zážitok.