Najnovšie

Šetríme spolu s deťmi Vyhľadávanie sexuálnej potreby Tantrická masáž pozdvihuje sexualitu na vyššiu úroveň Ktoré vône do prania naozaj vydržia? Darujte k narodeninám ručne vyrábané mydlo s kozím mliekom a levanduľou Ozdoba pre každého

Možno ste boli v situácii, keď ste sa potrebovali rýchlo a účinne upokojiť a navodiť si stav harmónie za pomerne krátky čas. V súčasnosti je veľa dostupných a známych meditačných techník, ťažko určiť, ktorá je pre vás tá najvhodnejšia a priniesla vám pocit naplnenia a šťastia. Bez obšírnejšej prípravy je možné využiť 3 meditačné techniky, ktoré sa stanú súčasťou bežného fungovania, sú univerzálne – odporúčané Písmom a dokážu navodiť výsledok takmer okamžite. Dýchanie s mantrou Goranja – túto pozíciu vykonávajte v čo najväčšej pohode. Je potrebný vystretý chrbát, aby sa uvoľnil priechod k správnemu dýchaniu. Hlboký nádych a výdych a ich opakovania pomáha odpútať od nepotrebných myšlienok, ktoré vám zaberajú čas a uberajú na energii.

meditácia

K zvýšenej pohode dopomôže práve mantra – zvýraznenie samohlások, konkrétne pri slove Goranga, ktoré je duchovného charakteru. Efektívnosť cvičenia zvyšuje jeho pravidelnosť, ak si každý deň určíte nejakú časť na túto meditáciu, stačí 10 minút ráno alebo večer, pri plnom sústredení, určite sa dostavia výsledky – či už čo sa týka dennej produktivity, alebo večerného pokoja pred spánkom. Navyše je možné techniku skúsiť v záťažovej situácii a uvidíte, že sa uskutočnia potrebné zmeny. Ruženec sa často využíva pri kresťanských modlitbách, ale má svoje miesto aj pri vykonávaní mantry. Je to aj preto, že na posilnenie meditácie pomáhajú aj podobné úkony.

meditácia

Práve na tieto ružencové rituály sú vhodné skôr dlhšie mantry, pričom treba opakovať mená Pána – napríklad Rama Madana Mohana. Meditácia je nesmierne efektívna v tom, že ju nemusíte vykonávať na špeciálnom mieste, ale vtedy, keď to potrebujete – napríklad pred dôležitým stretnutím. Treba vždy zopakovať slová mantry a sústrediť sa na ich vyslovenie. Ak máte radi skupinové stretnutia, tak meditačná technika kirtan je možná práve takto -v sprievode známych či blízkych ľudí bude meditácia zábavou relaxom. O ďalších výnimočných spôsoboch meditácie si môžete prečítať na našom webe.