Najnovšie

Šetríme spolu s deťmi Vyhľadávanie sexuálnej potreby Tantrická masáž pozdvihuje sexualitu na vyššiu úroveň Ktoré vône do prania naozaj vydržia? Darujte k narodeninám ručne vyrábané mydlo s kozím mliekom a levanduľou Ozdoba pre každého

Niekedy sú situácie na ktoré si musíme položiť otázku či urobil vodič správne a či nie. V tomto prípade si povieme kedy by mal dať vodič smerovku na križovatke na semafore. Aj táto malá rada Vám pomôže vyhnúť sa pokute a dopravnej nehode. Taktiež si povieme kedy by mala a kedy nie prejsť vodič cez semafor.

červený

· Na niektoré situácie je dobré ak sa spýtate ešte v autoškole. Avšak ak máte vodičák dlho a neviete si radi, môžeme vám poradiť. Ide o situáciu ktorá je bežná nie len u nás na Slovensku ale kdekoľvek kde sa nachádzajú dopravné semafory. Vodiči sa totiž pýtali kedy by mali vyhodiť smerovku ak stoja na križovatke pred semaforom. Odpoveď je pritom veľmi jednoduchá no malo kto o tom viem, keďže sa paragrafy a zákonní neustále menia. Ak teda stojíte pred semaforom a ste v prvý rade, vy musíte smerovku vyhodiť aby auto za vami vedeli kam sa chystáte odbočiť. Pretože niektoré môže byť pruh ktorý smeruje rovno a zároveň je aj odbáčaním. Ale ak ste napríklad piati v radi smerovku počas červenej mať vyhodenú nemusíte, ale až vtedy keď odbáčate z križovatky.

emafor

Ďalším problém je že niektorí vodiči ignorujú semafor a prechádzajú aj počas toho keď bliká oranžová a prechádzajú aj vtedy keď svieti červená. Takáto situácia vie byť veľmi nebezpečná, pretože z vedľajšej križovatky ktorá má zelená môže vybehnúť auto a môžete do seba vraziť. Samozrejme že Vám nemusím hovoriť kedy máte prechádzať cez semafor, keď viete že vždy sa prechádza cez zelenú. Ale niektorí vodiči sú nedoplánovaný a prechádzajú aj cez oranžovú a červenú. Ako som už spomínal môžete spôsobiť haváriu alebo ak Vás zbadá polícia hrozí Vám mastá pokuta, prinajhoršom odobratie vodičského preukazu. Preto radšej prechádzajte cez semafor vtedy keď svieti zelená aby ste vyhli komplikáciám ktoré môžu vzniknúť aj vďaka banalite.