Najnovšie

Ktoré vône do prania naozaj vydržia? Ozdoba pre každého MC 200 je inovatívne kovanie na sklo, ktoré kombinuje eleganciu a originalitu. Revízia elektrospotrebičov odhaľuje skryté závady prívodných šnúr Okno, duša domácnosti Klíma pre Váš domov

O výhodách samotných LED diód snáď ani netreba veľa hovoriť. LED panely ledprodukt.sk majú taktiež, nepochybne, viac pozitív ako negatív. A vlastne, majú vôbec nejaké negatíva? Pozrime sa na to bližšie.

Človek ukazuje prstom na svetlo na strope.jpg

Plusy jednoznačne prevyšujú

  1. LED panely sú v prvom rade lacné. Nejde o ich nákupnú cenu ( tej sa budeme venovať neskôr ), ale o náklady na ich chod. V porovnaní s osvetlením s rovnakou svietivosťou, hovoríme o sedemdesiat až osemdesiat percentnom rozdiele.
  2. Keďže ide o osvetlenie, ktoré je často využívané v kancelárskych, obchodných či iných komerčných priestoroch, za pozitívum môžeme určite označiť i to, že panely neblikajú, nehučia a žiadnym iným spôsobom „neobťažujú“ okolie.
  3. Plusom je aj ich jednoduchá montáž a v prípade poruchy, i demontáž, oprava či výmena.
  4. Potom ako panel zapnete, nemusíte na svetlo čakať ani sekundu. Tento typ osvetlenia sa rozsvieti ihneď po jeho zapnutí.
  5. LED technológia ako taká má výrazne pozitívny vplyv na životné prostredie. Jedna dióda dokáže bez prestávky svietiť tisícky hodín. Preto nie je nutná ich častá výmena.
  6. Vo väčšine prípadov sú panely vyrábané tak, že vyžarujú studené svetlo. To je obrovským pozitívom pri osvetlení komerčných priestorov, ale taktiež domácností.
  7. LED panely, ale taktiež ostatné diódy tohto typu, nie sú teplé. To znamená, že ich môžete pokojne chytiť aj po hodinách svietenia. Takéto svetlo je bezpečné aj do domácností, kde hrozí zvýšené riziko vzniku požiaru, teda napríklad do drevených chát.

Svetlený panel svieti na steny.jpg

Dokonalé nie sú

Dokonalé nie je asi nič a nikto, no a to pltí i o LED paneloch. Prvou nevýhodou je ich vyššia cena pri ich kúpe. Návratnosť vašich financií je však naozaj bleskurýchla. Druhým negatívom je modré svetlo, ktoré môže mať negatívny vplyv na spánok. LED panely sa preto hodia skôr do spomínaných kancelárií či obchodov, alebo do kuchyne a garáže.