Najnovšie

Šetríme spolu s deťmi Vyhľadávanie sexuálnej potreby Tantrická masáž pozdvihuje sexualitu na vyššiu úroveň Ktoré vône do prania naozaj vydržia? Darujte k narodeninám ručne vyrábané mydlo s kozím mliekom a levanduľou Ozdoba pre každého

Aj vy túžite po útulnom pohodlnom a sladkom teple domova? Naše domácnosti v súčasnosti sú vybavené ústredným vykurovaním alebo plynovým kúrením. Aj keď tento druh vykurovania spĺňa svoj účel, v podstate ide o umelý prostriedok, ktorý na atmosféru nášho domova absolútne nič nemení. Práve z tohto dôvodu, sa opäť čoraz viac vracajú do módy domáce krby či piecky. Je jedno či si nimi vyhrejete svoj interiér v byte alebo na nejakej chate. Nielenže si budete môcť celú miestnosť krásne vyhriať, ešte k tomu budete mať čarovný pocit domova pri pohľade na nádherne blčiace plamienky ohňa a zvuku krásne praskajúceho dreva.

Nenechajte sa obrať o romantiku

Práve blkot praskajúceho ohňa v období dlhých zimných večeroch dokáže zahrať nie len telo, ale aj dušu. Je to ten pravý prostriedok, vďaka ktorému docielite to pravé teplo domova. Spríjemnite chladné obdobie sebe aj svojim blízkym.

oheň

Ušetríte značnú čiastku na svojich účtoch

Kúrenie drevom prostredníctvom krbových kachlí vás vyjde oveľa menej ako kúrenie plynom či ústredné kúrenie. Nielenže nespotrebujete nadbytočné množstvo dreva či uhlia, ale docielite aj rýchlejšie a efektívnejšie prehriatie miestnosti.

Budete viac ekologickí

Tento spôsob vykurovania na rozdiel od bežného sa považuje aj za ekologickejší variant, vďaka ktorému okrem iného až tak nezaťažíte prírodu a planétu zem, čím budete mať aj vy sami lepší pocit.

Výhody krbových kachlí:

  • sú jednoduché a rýchle na postavenie,
  • rýchlo sa prehrejú, a vy si tak môžete užívať príjemné teplo už počas krátkej chvíľky,
  • dajú sa nastaviť na regulovateľný výkon,
  • možnosť zvolenia bezpečnej krbovej vložky,
  • je možné ich nainštalovať aj už do zariadeného bytu bez potreby ďalších komplikovaných murárskych prác,
  • je možné ich obložiť aj prírodným kameňom či iným druhom obkladu,
  • v porovnaní s kachľovou pecou sú oveľa lacnejšie,
  • spojením krbu a kachlí docielite rovnomernejšie vykurovanie bytu,
  • sú spojením hlavných výhod kachľovej peci a krbu.

krb

Na čo si dávať záležať pri inštalácii krbových kachlí?

Pri výbere krbových kachlí v žiadnom prípade nesmiete zabúdať na správny výber dymovodov a ostatného potrebného vybavenia. Najrozšírenejšie sú tieto v nasledovných rozmeroch: dymovody 150 mm. Tento typ dymových rozvodov je považovaný za najkvalitnejší s najdlhšou výdržou.

Inšpirujte sa aj s dymovodmi 15 cm aj v rôznych iných rozmeroch.