Najnovšie

Šetríme spolu s deťmi Vyhľadávanie sexuálnej potreby Tantrická masáž pozdvihuje sexualitu na vyššiu úroveň Ktoré vône do prania naozaj vydržia? Darujte k narodeninám ručne vyrábané mydlo s kozím mliekom a levanduľou Ozdoba pre každého

Narodilo sa vám krásne malé nevinné bábätko, no už vás trápi otázka odplienkovania? Plienky sú boj pre každú mamičku. No každá mamička to zvládne. Niektoré už, keď má dieťa rok aj niečo, iné to začínajú riešiť, až keď dieťa má nastúpiť do materskej školy. Kedy je ten správny čas na začatie s odplienkovávaním? Presný čas odplienkovávania vám nikto nepovie. Každé dieťatko je iné a má iné návyky. Ak máte prvorodené dieťa, musíte si všímať, kedy je pripravené na život bez plienky. Skúšajte mu pravidelne ponúkať nočník, aby sa tam vycikalo alebo vykakalo.

 

Bábätko

 

Bude to zdĺhavé a vy budete postupom času strácať trpezlivosť. Ale nevzdávajte sa. Dieťatko len musí dozrieť na takú veľkú vec v jeho živote. Ak to nejde, keď má dieťatko rok a zopár mesiacov, vyskúšajte ho dať až v neskoršom veku. Mnohé mamičky začínajú odplienkovávať, až keď má dieťatko aspoň dva roky. Vtedy už chápe viac, čo od neho chcete a bude vedieť postupom času, čo má do nočníka vykonať. Aký je ten správny čas na začatie s týmto bojom? To závisí všetko od vášho dieťatka. Niektoré detičky sú rozumovo na tom lepšie v skoršom veku a už chápu tieto súvislosti, no iné začínajú rozmýšľať až trošku v neskoršom období.

 

Dieťa

 

Každopádne vám dieťatko nezoberú do materskej školy, keď bude nosiť plienky. Aspoň cez deň. Nočné plienky sú akceptovateľné. Z môjho okolia poznám mamičku, ktorá začala s odplienkovávaním až príliš neskoro. Jej syn nosil plienky ešte ako päť ročný. To už je podľa mňa príliš neskoro na to, aby to dieťatko aj mamička zvládli. Chce to veľa trpezlivosti a hlavne sa nevzdávajte. Ak bude odplienkovávanie trvať aj pol roka, určite príde aj taký deň, kedy to pôjde samo. Ak vidíte na svojom dieťatku, že ešte nevie, čo je to nočník alebo nevie povedať slovíčka, ktorými by upozornil na to, že ide cikať alebo kakať, nesúrte ho. Každé dieťa sa vyvíja podľa svojich potrieb.